Bestyrelsen

Bestyrelsen

Ønsker du at sende en e-mail til hele bestyrelsen kan du bruge følgende mailadresse: bestyrelse@skole-foraeldre-kbh.dk


Jens Thorsen                                                      
Formand, FU
Engelstedsgade 52, 2100 Kbh Ø
Tlf.: 4082 0509
jens@skole-foraeldre-kbh.dk
Lundehusskolen
 

      
Anders Høgsbro Madsen
Næstformand, FU
Tlf.: 2016 7953
ahm@novolog.dk
Sortedamskolen
 


Nils-Henrik Jørgensen
Skolebestyrelsesformand, FU
Tlf.: 2467 8530
nils@skole-foraeldre-kbh.dk
Vibenshus Skole
 


Linda Hilskov
Skolebestyrelsesmedlem
Tlf.: 6177 2329
linda@skole-foraeldre-kbh.dk
Lundehusskolen

                                                             
Jenny Windfeldt-Schmidt
Skolebestyrelsesmedlem
jenny@skole-foraeldre-kbh.dk
Frederiksgård Skole


Marianne Kjær
Skolebestyrelsesformand
marianne@skole-foraeldre-kbh.dk
Bavnehøj Skole


Yanaba Mompremier Rymark Sankoh
Næstforkvinde i skolebestyrelsen 
Tlf.: 2618 3218
yanaba@skole-foraeldre-kbh.dk
Nørre Fælled Skole


Noah Torp-Smith
Næstformand i skolebestyrelsen
Tlf.: 3146 8927
noah@skole-foraeldre-kbh.dk
Husum Skole


Sebastian Horst
Skolebestyrelsesformand
sebastian@skole-foraeldre-kbh.dk
Lergravsparken Skole


Kirsten Birk Olsen
Skolebestyrelsesmedlem
kirsten@skole-foraeldre-kbh.dk
Utterslev Skole


Frederik Nissen
Skolebestyrelsesformand
frederik@skole-foraeldre-kbh.dk
Randersgade Skole


Mette Herholdt Mertz
Skolebestyrelsesformand
mette@skole-foraeldre-kbh.dk
Kildevældsskolen

Senest opdateret den

14 februar 2018

af

fzb