Bestyrelsen

Bestyrelsen

Ønsker du at sende en e-mail til hele bestyrelsen kan du bruge følgende mailadresse: bestyrelse@skole-foraeldre-kbh.dk
 


Kirsten Birk Olsen
Formand
Skolebestyrelsesformand
Tlf.: 51765656
kirsten@skole-foraeldre-kbh.dk 
Utterslev Skole
 


Sebastian Horst
Næstformand

Skolebestyrelsesformand
sebastian@skole-foraeldre-kbh.dk
Lergravsparken Skole
 

      
Anders Høgsbro Madsen
Skolebestyrelsesformand, FU
Tlf.: 2016 7953
ahm@novolog.dk
Sortedamskolen
 


Nils-Henrik Jørgensen
Skolebestyrelsesnæstformand, FU
Tlf.: 2467 8530
nils@skole-foraeldre-kbh.dk
Vibenshus Skole
 


Linda Hilskov
Skolebestyrelsesmedlem
Tlf.: 6177 2329
linda@skole-foraeldre-kbh.dk
Lundehusskolen
 

                                                             
Jenny Windfeldt-Schmidt
Skolebestyrelsesmedlem, specialområdet
jenny@skole-foraeldre-kbh.dk
Frederiksgård Skole
 


Marianne Kjær
Udpeget af Brug Folkeskolen
marianne@skole-foraeldre-kbh.dk
 


Noah Torp-Smith
Kasserer

Udpeget af bestyrelsen, Skole og Forældre København
Tlf.: 3146 8927
noah@skole-foraeldre-kbh.dk
 


Frederik Nissen
Skolebestyrelsesformand
frederik@skole-foraeldre-kbh.dk
Randersgade Skole
 


Kira Gandrup
Skolebestyrelsesformand
kira@skole-foraeldre-kbh.dk
Hanssted Skole
 


Lotte Walther Skyt
Skolebestyrelsesmedlem
lotte@skole-foraeldre-kbh.dk
Tagensbo Skole
 


Malik Hussain
Skolebestyrelsesmedlem
malik@skole-foraeldre-kbh.dk
Grøndalsvængets Skole
 


Mannah Guldager
Skolebestyrelsesmedlem
mannah@skole-foraeldre-kbh.dk
Hanssted Skole
 


Maria Negrijn Tranberg
Skolebestyrelsesmedlem, suppleant
maria@skole-foraeldre-kbh.dk
Langelinieskolen
 


Snorre Chr. Andersen
Skolebestyrelsesmedlem
snorre@skole-foraeldre-kbh.dk
Langelinieskolen

 

 

 

Senest opdateret den

30 november 2018

af

fzb